מיכה מרגלית מספר על התאורה ביער

“השלם גדול מסך חלקיו” הוא ביטוי שמשקף היטב את קונספט החתונות. חתונה בלתי נשכחת היא כזו שמורכבת ממכלול של פרטים והם אלה שיהפכו אותה למה שהיא: נתחיל (ותמיד גם נסיים) בזוג שהוא המרכז של הערב, אבל אי אפשר להתעלם מהאוכל, מראה המקום שיכול למלא אותנו ביופי, המוזיקה המשובחת שמרקידה אותנו, העיצוב של המקום שמעורר בנו השראה וכן הלאה. כל דבר לבדו יכול להיות מקסים, אבל כשהוא עומד בפני עצמו – הוא לא מספק את האפקט של המכלול כולו.

התאורה, גם היא שחקנית בתוך ההצגה הזאת אבל היא אחד הדברים שאנשים נוטים לשכוח, או לקחת כמובן מאליו. אז נעשה לכם תרגיל: כנסו להאנגר גדול בתאורת יום, כעת כנסו שוב בערב. מקום ללא תאורה הוא עייף, דהוי ולפעמים קר ולא נעים. תאורה נכונה היא כזו שתכניס אתכם גם לאווירה הרצויה: בין אם אפלולית ומקיימת או מוארת ונעימה. מה שבטוח הוא שכשהמסיבה מגיעה  לרחבה– התאורה הופכת לשחקנית הראשית לצד המוסיקה והבר.

עם זאת ועל אף חשיבותה הרבה, אפילו מיכה מרגלית, אחד ממעצבי התאורה הבכירים בישראל ומי שאחראי על התאורה של “ביער”, לא שוכח אף פעם מהו העיקר במסיבה: “המטרה שלי היא לתת את השואו הכי יפה בחתונה ועדיין להשאיר את המקום כגן בלב היער. דומה שהיום המגמה היא לדפוק הופעה ובעיניי זה הולך לכיוון הלא נכון. מי שבאמת חשוב בחתונה הם החתן והכלה ורק הם. חשוב להבין שאנחנו רוצים לעשות שואו למען השמחה של החתונה, להרים אותה, לשדרג אותה אבל לא להתעלות עליה רק לשם השואו.  כי בדיוק במקום המוגזם והמוקצן הזה, אנחנו הולכים לאיבוד"

העבודה על התאורה ביער היא מסוג העבודות שבהן המקצועיות והמצוינות מובילות  את התהליך  ללא מגבלות תקציביות שלרוב מפריעות להגיע לתוצאה מושלמת וזאת הודות לציוד מהשורה הראשונה בעולם.